zpět na domovskou stránku KROK
 !!!   PODPORU PRO UČENÍ DOMA S DĚTMI NALEZNETE  zde   !!!

 

SLUŽBY PRO RODINY – Zlepšujeme vztahy v rodinách

Agentura pro občany KROK Kyjov už 20 let pomáhá rodinám s dětmi řešit problémy:

Rodina je hnízdo, které si nevybíráme. Je převážně na nás, jaké bude. Snažíme se, aby bylo bezpečné, citlivé a milující pro naše děti.
Mgr. Martina Chovancová, vedoucí Agentury pro občany
 • Vztahy a komunikace uvnitř rodiny: výchova dětí, partnerské, mezigenerační,
 • Péče o děti a příprava do školy, jak trávit volný čas.
 • Ochrana dítěte (péče, zanedbávání, týrání) a jeho právo na kontakt s oběma rodiči (asistence při předávání dítěte a kontaktu).
 • Rodinný rozpočet: hospodaření, plánování
 • Spolupráce s úřady, lékaři a soudy – práce s rodiči při řešení sporů o děti a výživné, s cílem, aby se rodiče mezi sebou mimosoudně domluvili (viz edukace, rodinné mediace a terapie).

Poskytujeme sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi z Kyjovska, Hodonínska a Veselska, bez ohledu na pohlaví, věk, rasu, sexuální orientaci neboli všem, kteří potřebují naši pomoc a podporu.

Výjimky přijetí zde.

Leták SAS ke stažení zde. 

 

Našim heslem je: NESTRANNOST – NEZÁVISLOST – DISKRÉTNOST – BEZPLATNOST

Náš tým zkušených sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách pracuje převážně přímo v rodině doma: 

 • Vyslechne potřeby rodiny, informuje a uklidní, protože v každé situaci lze nalézt řešení nebo něco málo udělat pro zlepšení v různých oblastech (práce, finance, bydlení, domácnost, zdraví a péče, občanské, pracovní, rodinné a sousedské vztahy, sociální vazby, vztahy v rodině a vztahy s okolím, péče o děti, příprava do školy, emocionální podpora, rodičovské schopnosti adovednosti, odborná pomoc,..).
 • Zjišťuje, jak se daří dětem v rodině, co potřebují, co by se dalo zlepšit, pomáhá nastavit kroky ke změně (péče, prostředí, škola, volný čas, …)  
  O vašich službách mi řekla paní učitelka ve škole. Zavolala si mě, protože vnuk dostal zase špatnou známku, neuměl básničku a neměl poslední dobou úkoly. Pak jsme zavolali k vám a po schůzce u vás jste k nám začali jednou týdně jezdit. Pomáháte mi s přípravou vnuka do školy. Radíte mi, když se svěřím, že jsem na něho zase křičela, když zlobil a nechtěl mě poslechnout. Vnuk se na učení s vámi těší a doma jsme začali dělat úkoly pravidelně. Jsem moc spokojená, ulevilo se mi.
  (Paní H., 65 let, pomoc s přípravou do školy a komunikací v rodině)
 • Pomáhá rodině orientovat se v dokumentech, komunikovat s úřady, hledat možnosti.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobou péči o rodiny, tak s klienty uzavíráme smlouvu o službě  a nastavujeme termíny a způsob spolupráce dle jejich individuálních potřeb.

 

Součástí služeb je zprostředkování

 • individuální a skupinová terapie
 • terapeutická práce s dětmi
 • párová terapie

Terapie je zatím jedinou placenou službou, případně může být hrazena z projektu.

Více o terapii  a  ceník zde.  

Agentura pro občany KROK – pomáhá rodinám s dětmi, aby lépe fungovali – uměli vzájemně komunikovat a naslouchat svým potřebám a zejména potřebám svých dětí, aby tak mohli lépe samostatně zvládat řešit i náročnější situace v rodině. 

Chodím za sociální pracovnicí u nás na charitě a občas nám dává potravinové balíčky. Ona mi řekla o vaší službě. Dcera má problémy ve škole, nemá moc kamarádů, kteří by ji pomohli se školou a děláním úloh. Propadá. Díky pravidelnému doučování přes prázdniny udělala reparát a nemusí opakovat třídu. Sami bychom to nezvládli. Teď už se na vás vždy těší, má nachystané úkoly. Když nepřijedete vy, dává mi úlohu aspoň podepsat. Daří se nám dodržovat pravidlo, že úkoly dělá hned, jak přijde ze školy.
(Paní M., 45 let, pomoc s přípravou do školy, nastavení pravidel a režimu fungování v rodině)

Cílem je informovaná rodina, která ví, rozumí a je schopná lépe zvládat svoji situaci, a to i bez dlouhodobé závislosti na sociální službě, úřadech a soudech.

Odnáší si tak cennou zkušenost, jak příště takové situace řešit anebo jim hned v úvodu předcházet.