2021 start

 

Rozhodli jsme se založit novou rubriku, ve které se Vás budeme snažit informovat o novinkách, které se u nás dějí. Pro začátek přidáváme krátké shrnutí od začátku roku 2021, kdy jsme se rozjeli vstříc všem plánovaným i neplánovaným činnostem s energií, zkušenostmi, pozitivní myslí a vnitřním klidem.

 

Chceme s Vámi sdílet následující:

Ve službách SAS pro rodiny s dětmi se nyní aktivně věnujeme 21 rodinám (z celkového počtu 29 rodin). Pomáháme jim zvládat nejen distanční výuku, ale i výchovné problémy a nastavit domácí pravidla, zabezpečit fungování rodiny v období koronaviru. Pomáháme i pomocí těch, co tomu rozumí. Vedeme nit do ucha jehly, aby zašila tu správnou dírku, která je třeba. Spolupracovali jsme s Charitou Kyjov, Nadací J&T, Dobrým Andělem, Nadací Agrofert, Patronem dětí, matkami samoživitelkami a nadací Znesnáze21, které pomohly zajistit drobné opravy v domácnostech, uhradit kauce a energie, potraviny a hygienu, chybějící spotřebiče. Naše domovská stanice Krok Kyjov, z.ú. nyní organizuje sbírku na nářadí do pracovní terapie pro naše klienty Terapeutické komunity Krok Nářadí pro budoucí řemeslníky, kteří se učí abstinovat.

občanské a rodinné poradně Krok Kyjov nadále pomáháme klientům řešit nejrůznější situace, se kterými se potýkají. Ať už přijdete s dopisem od exekutora, v konfliktu s partnerem, se závislostí v rodině nebo si nevíte rady s darovací smlouvou či řešíte odstoupení od smlouvy o energiích, zde vás ochotně vyslechneme, poradíme či nasměrujeme. Dodržujeme veškeré hygienické a doporučené předpisy.

Důležité je pro nás pečovat nejen o naše klienty, ale i o náš agenturní tým. V přátelském duchu jsme ukončili dlouholetou spolupráci s naším skvělým supervizorem, který byl zpestřením pro náš ženský tým, a vydali se na novou cestu. Od nového roku probíhají první supervize (zatím online) v čistě ženském složení. Nutno říct, je to zas jiné, nové, svěží a myslíme, že nám to velmi sedí. Snažíme se pečovat o své zdraví nejen tím, že  přemýšlíme, co  a jak jíme, ale snažíme se i pravidelně hýbat, pouštět stres a věci, které prozatím nemůžeme sami ovlivnit. Udržujeme vytyčený směr k cílům pokud možno s vnitřním klidem a vírou v lepší časy.

Nebráníme se novým věcem a dokončujeme, co jsme začali. Nad Agenturou pro občany stavíme nové bydlení pro abstinenty – klienty Programu následné péče Krok. Možnost tohoto bydlení má za cíl pomoct překlenout klientům období přechodu z dlouhodobé léčby do běžného života. Opravujeme i vnitřní prostory Agentury. Agentura tak získá nový kabát zvenku i uvnitř. Více si můžete přečíst v článku paní Marie Budíkové (SU) Z KYJOVA: Krok staví bydlení pro své abstinující klienty

 

Nově nás najdete také na FCB: https://www.facebook.com/Agentura-pro-občany

 

Ať „pozitivní“ je zas radost, energie, síla, víra, klid a cíl v dohlednu.