Medailonky pracovníků

Vážení čtenáři, abychom Vám více přiblížily tým pracovnic Agentury pro občany, vkládáme naše medailonky. Můžete se s námi alespoň trošičku více seznámit. Za zpracování děkujeme naší báječné kolegyni z terapeutické komunity Veronice Vašíčkové.

 

Mgr. Martina Chovancová  
vedoucí Agentury pro občany, sociální pracovnice, mediátor

Plánuji práci nejen sobě, ale i svým kolegům. Mým denním chlebem je komunikace – s klienty, kolegy, úřady, vedením a nutná administrativa.  Pomáhám lidem hledat cesty, když bloudí a neví si rady – dluhy, vztahy, péče o děti; usnadňuji lidem komunikaci mezi sebou. Zapojuji se aktivně do toho, aby se snažili věci okolo sebe měnit k lepšímu. Zajímám se, pozoruji, kontroluji, motivuji, spolupracuji, stále se učím a jsem věčnou hledačkou systému.

Mám mnoho nápadů a potřebuji kolem sebe lidi, kteří je se mnou s ochotou zrealizují. Miluju rychlé, zdravé recepty (žádný dlouhý čas v kuchyni) a nemám ráda úklid. Jsem vděčná i za ticho a klid – chvilky, kdy jsem sama se sebou. Nebojím se stoupnout do kaluže a trochu se i zašpinit. Věci, které dělám, dělám proto, abych pečovala o sebe a své blízké.

 

Mgr. Zuzana Hrbotická, DiS.
sociální pracovnice – Agentura pro občany 

Už 16 let s klienty u nich doma pečuji o jejich vztahy. Řeším konflikty, hledám dohodu. Dále připravuji děti do školy, i když mají speciální vzdělávací potřeby. Pomáhám celým rodinám v náročných a tíživých životní situacích, aby se jim dobře žilo. V kanceláři pak zpracovávám složky klientů v souladu se zákony a požadavky ministerstev a hledám možnosti další finanční podpory naší činnosti.

Příroda je můj aktivní zdroj. Odkrývám tam tajemství, která učím objevovat děti při pořádání „pohádkového lesa“. Umím se pohodlně usadit ve svém křesle a vychutnat si dobrou knížku nebo film. V šití jsem začátečník, ale vzdělávací kurz vám dokáži vystřihnout na míru.

 

Gabriela Chaloupková, DiS.
sociální pracovnice – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Několikrát týdně sedám do auta a jedu k rodinám, které potřebují naši pomoc.  Společně trénujeme, jak lépe zvládnout péči o domácnost (zamést, vytřít, umýt, roztřídit, dát věci do pořádku). Rodičům ukazuji, jak nastavovat pravidla a připravovat se s dětmi do školy – sčítáme, násobíme, píšeme diktáty. Ukazuji dětem i rodičům, že změna je možná.

Motivují mne přátelé a inspirují mne k dalšímu rozvoji. Máslový popcorn s Cheddarem a Harry Potter jsou zaručenou kombinací úspěchu společného večeru s rodinou. Vařím z povinnosti, ale o víkendu peču, peču ráda a nejlépe sama.

 

Bc. Nikola Křivová
sociální pracovnice – Agentura pro občany 

Pomáhám lidem najít východiska z jejich mnohdy nesnadných situací – finanční či vztahové problémy, péče o děti, spotřebitelská práva. Mimo poradnu dojíždím k rodinám, kde spolupracuji s rodiči i dětmi na zlepšení jejich tíživé situace. Hledám nové (zábavnější) metody, jak dětem pomoci s přípravou do školy. Pořád se učím něčemu novému, tyto znalosti a zkušenosti se potom snažím využívat v praxi.

Energii čerpám při kreativních činnostech, u nichž vydržím dlouhé hodiny nevnímat realitu. Nebojím se dobrodružství, takže sednout na vlak, autobus či letadlo a vyrazit do neznáma pro mě není nic nezvyklého. Nikdy mi nesmí na cestě za dobrodružstvím chybět kamarádi a čokoláda.