Medailonky pracovníků

Vážení čtenáři, abychom Vám více přiblížily tým pracovnic Agentury pro občany, vkládáme naše medailonky. Můžete se s námi alespoň trošičku více seznámit. Za zpracování děkujeme naší báječné kolegyni z terapeutické komunity Veronice Vašíčkové.

 

Mgr. Martina Chovancová
vedoucí Agentury pro občany, sociální pracovnice, mediátor

Plánuji práci nejen sobě, ale i svým kolegům. Mým denním chlebem je komunikace – s klienty, kolegy, úřady, vedením a nutná administrativa.  Pomáhám lidem hledat cesty, když bloudí a neví si rady – dluhy, vztahy, péče o děti; usnadňuji lidem komunikaci mezi sebou. Zapojuji se aktivně do toho, aby se snažili věci okolo sebe měnit k lepšímu. Zajímám se, pozoruji, kontroluji, motivuji, spolupracuji, stále se učím a jsem věčnou hledačkou systému.

Mám mnoho nápadů a potřebuji kolem sebe lidi, kteří je se mnou s ochotou zrealizují. Miluju rychlé, zdravé recepty (žádný dlouhý čas v kuchyni) a nemám ráda úklid. Jsem vděčná i za ticho a klid – chvilky, kdy jsem sama se sebou. Nebojím se stoupnout do kaluže a trochu se i zašpinit. Věci, které dělám, dělám proto, abych pečovala o sebe a své blízké.

 

Mgr. Zuzana Hrbotická, DiS.
sociální pracovnice – Agentura pro občany

Už 16 let s klienty u nich doma pečuji o jejich vztahy. Řeším konflikty, hledám dohodu. Dále připravuji děti do školy, i když mají speciální vzdělávací potřeby. Pomáhám celým rodinám v náročných a tíživých životní situacích, aby se jim dobře žilo. V kanceláři pak zpracovávám složky klientů v souladu se zákony a požadavky ministerstev a hledám možnosti další finanční podpory naší činnosti.

Příroda je můj aktivní zdroj. Odkrývám tam tajemství, která učím objevovat děti při pořádání „pohádkového lesa“. Umím se pohodlně usadit ve svém křesle a vychutnat si dobrou knížku nebo film. V šití jsem začátečník, ale vzdělávací kurz vám dokáži vystřihnout na míru.

 

Mgr. Tereza Konečná
sociální pracovnice – Agentura pro občany

Pomáhám rodičům dětí nalézt vzájemnou dohodu a zlepšit komunikaci. Radím lidem v mnoha situacích – rozvody, exekuce, péče o děti, hospodaření v domácnosti. Dokážu pohotově reagovat na řešené situace – vyhledat, zorganizovat, opravit. Ve školách ukazuji dětem, jak si poradit v obtížných nebo rizikových situacích.

Vyrážím pěšky, na kole i autem za novými zážitky. V běhu překonávám své osobní rekordy – naposledy 11 kilometrů. Potom si ráda bez výčitek dopřeji něco dobrého na zub. Nová místa jsou pro mne inspirací.

 

Hedvika Kučerová
pracovní terapeutka, pracovnice v sociálních službách Agentura pro občany

Již 15 let předávám klientkám komunity své šicí dovednosti. Od prvního přišitého knoflíku, jednoduchých stehů na šicím stoji, opravy oděvů až po samostatně ušitou tašku nebo zástěru. Učím je jít od začátku do konce, trpělivosti, vytrvalosti a dokončovat úkoly. Toto vnáším i do práce s rodinou a dětmi, kde pomáháme rodičům lépe se starat o jejich rodinu, pečovat o děti a zlepšovat kvalitu jejich života.

Mojí vzpruhou jsou naše vnučky. Dodávají mi energii, společně tvoříme a chodíme na výlety. Čas od času na sebe hodím svoji oblíbenou koženou bundu a s manželem vyrážíme na rockové koncerty. Neumím odpočívat, jsem pořád v pohybu a doufám, že mi to tak dlouho vydrží, mám spoustu plánů…

 

Gabriela Chaloupková, DiS.
sociální pracovnice – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Několikrát týdně sedám do auta a jedu k rodinám, které potřebují naši pomoc.  Společně trénujeme, jak lépe zvládnout péči o domácnost (zamést, vytřít, umýt, roztřídit, dát věci do pořádku). Rodičům ukazuji, jak nastavovat pravidla a připravovat se s dětmi do školy – sčítáme, násobíme, píšeme diktáty. Ukazuji dětem i rodičům, že změna je možná.

Motivují mne přátelé a inspirují mne k dalšímu rozvoji. Máslový popcorn s Cheddarem a Harry Potter jsou zaručenou kombinací úspěchu společného večeru s rodinou. Vařím z povinnosti, ale o víkendu peču, peču ráda a nejlépe sama.

 

Bc. Nikola Křivová
sociální pracovnice – Agentura pro občany

Pomáhám lidem najít východiska z jejich mnohdy nesnadných situací – finanční či vztahové problémy, péče o děti, spotřebitelská práva. Mimo poradnu dojíždím k rodinám, kde spolupracuji s rodiči i dětmi na zlepšení jejich tíživé situace. Hledám nové (zábavnější) metody, jak dětem pomoci s přípravou do školy. Pořád se učím něčemu novému, tyto znalosti a zkušenosti se potom snažím využívat v praxi.

Energii čerpám při kreativních činnostech, u nichž vydržím dlouhé hodiny nevnímat realitu. Nebojím se dobrodružství, takže sednout na vlak, autobus či letadlo a vyrazit do neznáma pro mě není nic nezvyklého. Nikdy mi nesmí na cestě za dobrodružstvím chybět kamarádi a čokoláda.